Store ‘n’ Go USB Flash Drive, 4 GB, Assorted Colors, 3/Pack
Login to View Prices
USB drive gives you the ability to capture all your data in one small, convenient location and move that information with you throughout the day. The retractable housing easily slides in and out-no cap to lose.
Additional information
| Weight | 0.1200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.06 × 4.81 × 0.44 in |
| Ship Class Code | H |
| Global Product Type | USB Flash Drives |
| Storage Capacity | 4 GB |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Operating System Compatibil | Windows® XP, Vista™, 7, 8, 10 |
| Connector/Port/Interface | USB 2.0 |
| Special Features | 3 per Pack |
| Color(s) | Red |
| Reading Speed | 8 MBps |
| Weight | 0.32 oz |
| Drive Write Speed | 5 MBps |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 023942970026 |
| MPN | 97002 |
| Brand | Verbatim® |














Reviews
There are no reviews yet.