USB drive gives you the ability to capture all your data in one small, convenient location and move that information with you throughout the day. The retractable housing easily slides in and out-no cap to lose.
Additional information
| Weight | 0.0400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.50 × 0.38 × 5.31 in |
| Ship Class Code | H |
| Global Product Type | USB Flash Drives |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Operating System Compatibil | Windows® XP, Vista™, 7, 8, 10 |
| Connector/Port/Interface | USB 2.0 |
| Color(s) | Red |
| Weight | 0.32 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 023942985259 |
| MPN | 98525 |
| Brand | Verbatim® |














Reviews
There are no reviews yet.