Steel Digital Lock Key Cabinet, 60-Key, 13 x 2.6 x 17, Stainless Steel 304, White
Login to View Prices
186 in stock
SKU:
ALHI68060WHI
Categories: Office, Safety & Security
Enjoy the protection and convenience of accessing your keys through a dependable electronical lock and forget the trouble of making multiple keys. A secure solution to organize your keys in a heavy-duty steel box, easy to operate as it opens with a secret pin code that can be changed infinitely. In addition, two extra override keys are included. It is also equipped with a buzzer and LED lights in order to provide the user with the necessary feedback about each operation and power status.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 8.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.00 × 13.00 × 3.00 in |
| Lock Type | Key |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 13" |
| Depth | 2.6" |
| Height | 17" |
| Tag Color | White |
| Tag Type | Hook Style |
| Global Product Type | Key Cabinets |
| Mounting Details | Wall |
| Key Capacity | 60 |
| Chart Types | No |
| Material(s) | Stainless Steel 304 |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 840309419710 |
| MPN | ADI68060WHIMK |
| Brand | AdirOffice |
Be the first to review “Steel Digital Lock Key Cabinet, 60-Key, 13 x 2.6 x 17, Stainless Steel 304, White” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.