Stayflats Plus® Peel & Seal Mailers 12-3/4″”W x 15″”L Kraft 100/Pack
Login to View Prices
110 in stock
SKU:
B3176141
Categories: Envelopes & Mailers, Packaging & Shipping, Stayflat Mailers
FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” STRONG CHIPBOARD MAILERS PROTECT PHOTOS AND DOCUMENTS DURING SHIPPING MANUFACTURED FROM 0.028 KRAFT CHIPBOARD LIGHTWEIGHT TO SAVE ON POSTAGE NO ADDITIONAL STIFFENERS NEEDED PEEL-AND-SEAL CLOSURE PULL TAB TEAR STRIP FOR EASY OPENING
Additional information
| Weight | 30.4800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 13.00 × 10.00 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | Brown |
| UPC | 841436023764 |
| MPN | RM4K |
| Brand | Box Packaging Inc |
Be the first to review “Stayflats Plus® Peel & Seal Mailers 12-3/4″”W x 15″”L Kraft 100/Pack” Cancel reply






Reviews
There are no reviews yet.