Stayflats Lite® Utility Flat Mailers 8″”W x 6″”L White 200/Pack
Login to View Prices
SAVE MONEY ON SHIPPING WITH THESE LIGHTWEIGHT ECONOMICAL MAILERS FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX;PADDING-TOP 5PX PADDING-BOTTOM 5PX;”” ENVIRONMENTALLY-FRIENDLY MAILERS ARE MADE FROM 100 RECYCLED PAPERBOARD AND ARE 100 RECYCLABLE SIDE LOADING DESIGN FEATURE CONVENIENT PRESSURE SENSITIVE CLOSURE AND TEAR STRIP FOR EASY OPENING IDEAL FOR MAILING SOFT GOODS PHOTOGRAPHS DOCUMENTS AND PROMOTIONAL ITEMS THE DIMENSIONS PROVIDED ARE THE OUTSIDE DIMENSIONS OF THE PRODUCT
Additional information
| Weight | 13.4800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.25 × 8.75 × 8.50 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| UNSPSC | 44121503 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | White |
| UPC | 841436090537 |
| MPN | RMU86W |
| Brand | Box Packaging Inc |






Reviews
There are no reviews yet.