Startechcom 20 Cable Raceway T Connector for Cbmwwd3211 – Cable Management Accessories – 3 Way Raceway Fitting – Tee Type Connectors – Ul
Login to View Prices
StarTech.com 20 Cable Raceway T Connector for CBMWWD3211 – Cable Management Accessories – 3 Way Raceway Fitting – Tee Type Connectors – UL – 20 cable raceway T connector use w/CBMWWD3211 raceways to join 3 together in T branch – Cable management accessories – Wiring duct fitting tee type connectors – 90 deg | 0.63in L | 2.1in W | 0.9in Height – White Sturdy warp-proof ABS UL RoHS
Additional information
| Brand | StarTech.com |
|---|---|
| Product Type | Cable Routing |
| Cable Manager Type | Tee Fitting |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.50" |
| Width | 3.80" |
| Brand Name | StarTech.com |
| Compatibility | <p>StarTech CBMWWD3211 Cable Raceway</p> |
| Length | 2.60" |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 20 Pack Cable Raceway T Connector for CBMWWD3211 |
| Manufacturer Part Number | CBMWWD3211T |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This 20-pack of raceway T-bars works with the StarTech.com CBMWWD3211 raceway system.</p> <p><b>T-Branch Three Raceways Together at 90 Degree Angles</b></p> <p>Use these cable raceway T-bars with the StarTech.com CBMWWD3211 raceway to join three of them together and make a right-angle T-branch in your office or server room.</p> <p><b>Industrial Strength</b></p> <p>Made from sturdy self-extinguishing ABS that's also warp proof, these wiring duct connectors are UL approved with 94HB Flamability (Horizontal Burning) Rating.</p> <p><b>Use in Combination with Other Raceway Accessories</b></p> <p>Combine this coupler with other StarTech.com CBMWWD3211 raceway system accessories to give your cable management solution a finished look.</p> <p>The Coupler (CBMWWD3211C) (20-Pack), joins two raceways together and extends the length of your raceway.</p> <p>The End Piece (CBMWWD3211E) (20-Pack), cleanly caps off the end of your raceway.</p> <p>The Inside Elbow (CBMWWD3211I), joins two raceways together inside of corners at 90 degree angle.</p> <p>The Lateral Elbow (CBMWWD3211L), joins two raceways together and runs them up the wall at a 90 degree angle.</p> <p>The Outside Elbow (CBMWWD3211O) (20-Pack), joins two raceways together around corners at a 90 degree angle.</p> <p>These cable management raceway outside elbows are TAA compliant and backed by a StarTech.com Lifetime warranty and free 24/5 technical support. StarTech.com has been the IT professionals choice for over 30 years.</p> |
| Packaged Quantity | 20 |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 0.30 oz |
Startechcom 20 Cable Raceway T Connector for Cbmwwd3211 – Cable Management Accessories – 3 Way Raceway Fitting – Tee Type Connectors – Ul
Login to View Prices
StarTech.com 20 Cable Raceway T Connector for CBMWWD3211 – Cable Management Accessories – 3 Way Raceway Fitting – Tee Type Connectors – UL – 20 cable raceway T connector use w/CBMWWD3211 raceways to join 3 together in T branch – Cable management accessories – Wiring duct fitting tee type connectors – 90 deg | 0.63in L | 2.1in W | 0.9in Height – White Sturdy warp-proof ABS UL RoHS
Additional information
| Brand | StarTech.com |
|---|---|
| Product Type | Cable Routing |
| Cable Manager Type | Tee Fitting |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 0.50" |
| Width | 3.80" |
| Brand Name | StarTech.com |
| Compatibility | <p>StarTech CBMWWD3211 Cable Raceway</p> |
| Length | 2.60" |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 20 Pack Cable Raceway T Connector for CBMWWD3211 |
| Manufacturer Part Number | CBMWWD3211T |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This 20-pack of raceway T-bars works with the StarTech.com CBMWWD3211 raceway system.</p> <p><b>T-Branch Three Raceways Together at 90 Degree Angles</b></p> <p>Use these cable raceway T-bars with the StarTech.com CBMWWD3211 raceway to join three of them together and make a right-angle T-branch in your office or server room.</p> <p><b>Industrial Strength</b></p> <p>Made from sturdy self-extinguishing ABS that's also warp proof, these wiring duct connectors are UL approved with 94HB Flamability (Horizontal Burning) Rating.</p> <p><b>Use in Combination with Other Raceway Accessories</b></p> <p>Combine this coupler with other StarTech.com CBMWWD3211 raceway system accessories to give your cable management solution a finished look.</p> <p>The Coupler (CBMWWD3211C) (20-Pack), joins two raceways together and extends the length of your raceway.</p> <p>The End Piece (CBMWWD3211E) (20-Pack), cleanly caps off the end of your raceway.</p> <p>The Inside Elbow (CBMWWD3211I), joins two raceways together inside of corners at 90 degree angle.</p> <p>The Lateral Elbow (CBMWWD3211L), joins two raceways together and runs them up the wall at a 90 degree angle.</p> <p>The Outside Elbow (CBMWWD3211O) (20-Pack), joins two raceways together around corners at a 90 degree angle.</p> <p>These cable management raceway outside elbows are TAA compliant and backed by a StarTech.com Lifetime warranty and free 24/5 technical support. StarTech.com has been the IT professionals choice for over 30 years.</p> |
| Packaged Quantity | 20 |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 0.30 oz |











