Standard Telephone Shoulder Rest, 2.63 x 7.5 x 2.25, Pearl Gray
Login to View Prices
Fits either shoulder, keeps hands free. Infused with antimicrobial product protection. Self-adhesive back for mounting. Comfortable, cushiony, nonslip plastic. For regular and Trimline™ phones.
Additional information
| Weight | 0.2860 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 4.00 × 3.40 in |
| Color(s) | Pearl Gray |
| Ship Class Code | H |
| Height | 7.5" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Accessory Type | Shoulder Rest |
| Global Product Type | Telephone Shoulder Rests |
| Width | 2.63" |
| Length | 2.25" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 026281005091 |
| MPN | 133 |
| Brand | Softalk® |












Reviews
There are no reviews yet.