Square BRUTE Lid, 21.88w x 21.88d x 2.13h, Red, 6/Carton
Login to View Prices
Tight-fitting to keep contents dry and to control odors. Nesting handles allow secure fit for side-by-side use. Easy to clean.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 16.9020 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 22.25 × 9.00 in |
| Width | 21.88" |
| Lid Type | Flat-Top Lid |
| Global Product Type | Flat-Top Waste Receptacle Lids |
| Shape | Square |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Finish | Matte |
| Color(s) | Red |
| Height | 2.13" |
| Color Family | Red |
| Ship Class Code | B |
| For Use With | Rubbermaid Commercial 28-Gallon Square Brute Containers |
| Depth | 21.88" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 086876156041 |
| MPN | FG352900RED |
| Brand | Rubbermaid® Commercial |












Reviews
There are no reviews yet.