Designed to fit Fellowes® shredder bins. Convenient bags keep work areas clean. Includes easy-to-use dispenser box with extra-long wire ties. 100% recyclable.Package Includes: (50) Extra Long Wire Ties
Additional information
| Weight | 5.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 4.75 × 4.75 in |
| Height (Max) | 39.5" |
| Global Product Type | Shredder Bags |
| Color(s) | Clear |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Number of Plies | 1 |
| Width | 33" |
| Package Includes | (50) Extra Long Wire Ties |
| For Use With | Fellowes® Powershred® 320 Series, 325 Series |
| Capacity Range (Volume) | 25 gal |
| Depth | 15" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Diameter | 21" |
| UPC | 077511360565 |
| MPN | 36056 |
| Brand | Fellowes® |










Reviews
There are no reviews yet.