Sherpa Soho Space Saving Reference Stand Desktop

Login to View Prices
SHERPA SOHO Space Saving Reference Stand Desktop – 5 Double Sided Panels – Letter Size – Anti-Reflective/Non-Glare – Black
Additional information
| Brand | Durable Office Products Corp. |
|---|---|
| Product Type | Display Reference System |
| Number Of Panels | 5 |
| Media Size Supported | Letter – 8.50" Width x 11" Length |
| Number Of Viewable Panel Sides | 10 |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | Germany |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 3.2" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 13" |
| Brand Name | SHERPA |
| Features | Anti-glare |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
| Product Name | Soho 5 Space Saving Tablet Stand |
| Application/Usage | Phone List |
| Manufacturer Part Number | 555001 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Desk system features a small, compact design to create a space-saving unit that fits easily in areas with limited space. Anti-glare, copy-proof display panel allows easy viewing in bright environments. Easy-to-use design allows you to quickly remove and replace inserts for simple updates. Nonexpandable desk system with five letter-size panels is perfect for price lists, product information, frequently used phone numbers and more.</p> |
| Material Details | <li>Polypropylene Sleeve</li> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Soho 5 Space Saving Tablet Stand</li> <li>5 x Letter Size Display Sleeves</li> <li>5 x Snap-on Tabs</li> </ul> |
| Weight (Approximate) | 2.90 lb |









