Semi-Slim Laptop Charger for Various Devices, 90 W, Black
Login to View Prices
85 in stock
SKU:
TRGAPA90US
Categories: Batteries & Electrical Supplies, Technology
Laptop charger is a cost-effective solution for those who need a second adapter for travel or a replacement adapter for their current laptop. Features built-in surge protection to keep your laptop safe from unexpected surges and spikes and an interchangeable tip system to provide compatibility across major laptop brands.Package Includes: (5) Pin Tips
Additional information
| Weight | 1.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.69 × 5.01 × 2.16 in |
| Connects Devices (From/To) | Wall Outlet to Device |
| Ship Class Code | J |
| Adapter/Charger Type | AC Adapter |
| Power Source(s) | AC Wall Outlet |
| Global Product Type | AC Adapters & Wall Chargers |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Special Features | Semi-Slim Design |
| Package Includes | (5) Pin Tips |
| For Use With | Toshiba® |
| Adapters/Chargers Capacity | 90 W |
| For Device Type | Laptops |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Length | 6 ft |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 092636306021 |
| MPN | APA90US |
| Brand | Targus® |
Be the first to review “Semi-Slim Laptop Charger for Various Devices, 90 W, Black” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.