Self-Stick Note Pads, 3″ x 5″, Yellow, 100 Sheets/Pad, 12 Pads/Pack
Login to View Prices
Make quick notes, leave yourself reminders, color-code your files or index your reading materials. These handy pads are great for the office, classroom and home. Reliable and repositionable, these value-priced self-stick note pads stick to nearly anything, and they always remove cleanly, residue-free.
Additional information
| Weight | 1.8200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.20 × 3.20 × 2.30 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Color(s) | Yellow |
| Self-Stick Pad Type | Standard |
| Global Product Type | Standard Self-Stick Pads |
| Sheet Size (W x H) | 3" x 5" |
| Number of Sheets per Pad | 100 |
| Ruling | Unruled |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Color Family | Yellow |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547356722 |
| MPN | UNV35672 |
| Brand | Universal® |














Reviews
There are no reviews yet.