Self-Adhesive Laminating Sheets, 3 mil, 9.25 x 12, Glossy Clear, 10/Pack
Login to View Prices
Protect documents from dirt, spills and tears. Use one sheet to laminate the top of your document or two sheets to laminate both front and back. Suitable for a variety of applications including heat-sensitive material. Not for use with laminating machines.
Additional information
| Weight | 0.3540 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.83 × 8.98 × 0.13 in |
| Laminator Supply Format | Cold Lamination |
| Size | 9.25 x 12 |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Ship Class Code | M |
| Finish | Glossy |
| Width | 9.25" |
| Length | 12" |
| Supply Format | Sheet |
| Global Product Type | Cool Laminating Sheets |
| Thickness/Gauge | 3 mil |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 043859528912 |
| MPN | 5221501 |
| Brand | Fellowes® |















Reviews
There are no reviews yet.