Sealable Cardholder, Vertical, 2.62 x 3.75, Clear, 50/Pack
Login to View Prices
When you want to display your ID card, visitors pass or security authorization with safety and style in mind, this badge holder fits the bill. It has die-cut holes through the front and stays sealed in freezing rain and snow.
Additional information
| Weight | 1.3100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 3.00 × 2.75 in |
| Orientation | Vertical |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Name Badge Holder Width | 2.62" |
| Global Product Type | Standard Card Holders |
| Name Badge Holder Length | 3.75" |
| Name Badge Holder Color(s) | Clear |
| Name Badge Holder Material( | Vinyl |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 085288478406 |
| MPN | BAU47840 |
| Brand | SICURIX® |















Reviews
There are no reviews yet.