ID Badge Tray, 15 Slots, 60 Badge Capacity, 15.3 x 11.4, Black
Login to View Prices
Let your attendees help themselves at your next meeting or event. This slotted tray can hold and display ID badges or cards. Great for any meetings, conferences, tradeshows and school events. Constructed of durable, lightweight PVC foam.
Additional information
| Weight | 5.8120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 11.68 × 2.65 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Orientation | Horizontal |
| Global Product Type | Standard Card Holders |
| Name Badge Holder Color(s) | Black |
| Name Badge Holder Material( | PVC Foam |
| Special Features | 15 Slots—Accommodates 60 standard name badges. |
| Name Badge Holder Length | 11.4" |
| Name Badge Holder Width | 15.3" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 091141975838 |
| MPN | 97583 |
| Brand | Advantus |













Reviews
There are no reviews yet.