Scrub Free Soap Scum Remover, Lemon, 32 oz Spray Bottle, 8/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
CDC3320000105
Categories: Janitorial & Sanitation, Restroom Cleaners & Accessories
Powerful formula quickly cuts through soap scum, hard water stains and mineral scale. Oxy stain lifting foam becomes active on contact, minimizing the need for labor-intensive scrubbing. Abrasive-free cleanser cleans, shines and deodorizes without scratching. Leaves a fresh, clean scent.
Additional information
| Weight | 20.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.50 × 11.40 × 10.00 in |
| Dirt Types | Soil |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Application | Walls |
| Scent | Lemon |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Tub/Tile/Shower/Grout Cleaners |
| Physical Form | Liquid |
| Applicable Material | Vinyl |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 033200352402 |
| MPN | 33200-00105 |
| Brand | Arm & Hammer™ |
Be the first to review “Scrub Free Soap Scum Remover, Lemon, 32 oz Spray Bottle, 8/Carton” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.