ScreenDr Device and Screen Cleaning Wipes, Includes 30 Individually Wrapped Wipes and 8″ Microfiber Cloth, 6 x 5, White
Login to View Prices
68 in stock
SKU:
DGV32346
Categories: Cleaning Products, SCHOOL SUPPLIES
Clean your devices and screens with these advanced formula wipes. The cleaning kit includes individually wrapped premoistened wipes (isopropyl alcohol 70%) along with an antimicrobial microfiber cloth for streak-free results. Wash your device like you wash your hands.Package Includes: (1) 8″ Microfiber Cloth
Additional information
| Weight | 0.2060 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.27 × 1.70 × 2.32 in |
| Ship Class Code | J |
| Product Packaging | Individually Wrapped |
| Package Includes | (1) 8" Microfiber Cloth |
| Application | Electronics Screens |
| Width | 6" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Length | 5" |
| Towel/Wipe Type | Screen Wipes |
| Global Product Type | Delicate Task Wipes |
| Number of Towels/Wipes Per | 30 |
| Chemical Compound | Isopropyl Alcohol |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 659846323462 |
| MPN | 32346 |
| Brand | Digital Innovations |
Be the first to review “ScreenDr Device and Screen Cleaning Wipes, Includes 30 Individually Wrapped Wipes and 8″ Microfiber Cloth, 6 x 5, White” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.