Scratch Pad Value Pack, Unruled, 4 x 6, White, 100 Sheets, 120/Carton
Login to View Prices
Plain, unruled, white paper pads with a gummed top and cardboard backing. The scratch pads are ideal for taking quick notes at home, the office, school, or on-the-go. Each sheet tears out cleanly and easily without leaving any residual paper tears or glue, even when torn from the center of the pad. Convenient size fits into a small bag or purse.
Additional information
| Weight | 25.8280 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.58 × 10.32 × 6.38 in |
| Footnote 1 | Bulk-buy 25-lb carton |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Sheet Rule/Format Type | Unruled |
| Pad Length | 6" |
| Color Family | White |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Number of Section Dividers | 0 |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pocket-Sized Indicator | Y |
| Pad-Binding Type | Glued/Gummed |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 4 x 6 |
| Sheet Color | White |
| Pad-Spine Width | 4" |
| Global Product Type | Scratch Pads |
| Sheet Basis Weight (lb) | 16 lb Bond |
| Special Features | Value Pack-Stock up and save! |
| Sheets per Pad | 100 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 50087547356246 |
| MPN | M9-35624 |
| Brand | Universal® |


















Reviews
There are no reviews yet.