Scott Scott Coreless JRT Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 6 x Roll – 9.8″ Height x 14.3″ Width x 6″ Depth – Plastic – Smoke Gray – Durable – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Roll Diameter Supported | 9.38" |
| Sheet Width Supported | 3.80" |
| Product Color | Smoke Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 9.8" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Capacity | 6 x Roll |
| Brand Name | Scott |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Scott Coreless JRT Tissue Dispenser |
| Product Line | In-Sight |
| Manufacturer Part Number | 9602 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | If you're responsible for a high-traffic restroom, you need a high-capacity bathroom tissue dispenser. The Scott Coreless Toilet Paper Dispenser is a great solution. It holds more than the equivalent of six standard commercial rolls of bath tissue and is designed to minimize runout, waste and maintenance time. Since it's suited to a jumbo roll with no core, it helps keep your washroom environmentally conscious. The easy-to-load system features no door, no key and no core to throw away. It features a smaller footprint than many other standard JRT dispensers and accepts high-capacity coreless JRT rolls. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018792.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Scott Scott Coreless JRT Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 6 x Roll – 9.8″ Height x 14.3″ Width x 6″ Depth – Plastic – Smoke Gray – Durable – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Roll Diameter Supported | 9.38" |
| Sheet Width Supported | 3.80" |
| Product Color | Smoke Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 9.8" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Capacity | 6 x Roll |
| Brand Name | Scott |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Scott Coreless JRT Tissue Dispenser |
| Product Line | In-Sight |
| Manufacturer Part Number | 9602 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | If you're responsible for a high-traffic restroom, you need a high-capacity bathroom tissue dispenser. The Scott Coreless Toilet Paper Dispenser is a great solution. It holds more than the equivalent of six standard commercial rolls of bath tissue and is designed to minimize runout, waste and maintenance time. Since it's suited to a jumbo roll with no core, it helps keep your washroom environmentally conscious. The easy-to-load system features no door, no key and no core to throw away. It features a smaller footprint than many other standard JRT dispensers and accepts high-capacity coreless JRT rolls. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018792.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |








