Scott Mod Coreless Jrt Twin Bathroom Tissue Dispenser
Login to View Prices
Scott Mod Coreless JRT Twin Bathroom Tissue Dispenser – Coreless Dispenser – 2 x Roll – 11.6″ Height x 20.3″ Width x 6.3″ Depth – Black – Keyless Entry, Easy-to-load – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Coreless |
| Height | 11.6" |
| Width | 20.3" |
| Depth | 6.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Certifications & Standards | ADA |
| Brand Name | Scott |
| Features | Easy-to-load |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Mod Coreless JRT Twin Bathroom Tissue Dispenser |
| Product Line | MOD |
| Manufacturer Part Number | 39731 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Twin Coreless JRT Jr. Bath Tissue Dispenser System is a high-capacity system ideal for high-traffic areas. It reduces maintenance time with less refills and no core to throw away. High-capacity roll means you'll refill less often to save time. Easy-to-load dispenser features no door with keyless entry and tear off bars on both sides of the dispenser. Dispenser is designed for Cottonelle and Scott coreless jumbo rolls (sold separately). When installed properly, this dispenser meets the ADA standards for accessible design, 28 CFR Part 36.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Scott Mod Coreless Jrt Twin Bathroom Tissue Dispenser
Login to View Prices
Scott Mod Coreless JRT Twin Bathroom Tissue Dispenser – Coreless Dispenser – 2 x Roll – 11.6″ Height x 20.3″ Width x 6.3″ Depth – White – Easy-to-load, Keyless Entry – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Coreless |
| Height | 11.6" |
| Width | 20.3" |
| Depth | 6.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Certifications & Standards | ADA |
| Brand Name | Scott |
| Features | Keyless Entry |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Mod Coreless JRT Twin Bathroom Tissue Dispenser |
| Product Line | MOD |
| Manufacturer Part Number | 39730 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Twin Coreless JRT Jr. Bath Tissue Dispenser System is a high-capacity system ideal for high-traffic areas. It reduces maintenance time with less refills and no core to throw away. High-capacity roll means you'll refill less often to save time. Easy-to-load dispenser features no door with keyless entry and tear off bars on both sides of the dispenser. Dispenser is designed for Cottonelle and Scott coreless jumbo rolls (sold separately). When installed properly, this dispenser meets the ADA standards for accessible design, 28 CFR Part 36.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Scott Mod Coreless Jrt Twin Bathroom Tissue Dispenser
Login to View Prices
Scott Mod Coreless JRT Twin Bathroom Tissue Dispenser – Coreless Dispenser – 2 x Roll – 11.6″ Height x 20.3″ Width x 6.3″ Depth – Faux Stainless – Easy-to-load, Keyless Entry – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | Faux Stainless |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Coreless |
| Height | 11.6" |
| Width | 20.3" |
| Depth | 6.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Certifications & Standards | ADA |
| Brand Name | Scott |
| Features | Keyless Entry |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Mod Coreless JRT Twin Bathroom Tissue Dispenser |
| Product Line | MOD |
| Manufacturer Part Number | 39732 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Twin Coreless JRT Jr. Bath Tissue Dispenser System is a high-capacity system ideal for high-traffic areas. It reduces maintenance time with less refills and no core to throw away. High-capacity roll means you'll refill less often to save time. Easy-to-load dispenser features no door with keyless entry and tear off bars on both sides of the dispenser. Dispenser is designed for Cottonelle and Scott coreless jumbo rolls (sold separately). When installed properly, this dispenser meets the ADA standards for accessible design, 28 CFR Part 36.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |




















