Scotch® Double Sided Tape 665-2PK 1/2″” x 900″” 1″” Core 2 Rolls/Pack
Login to View Prices
242 in stock
SKU:
B957757
Categories: Building Supplies, Office & Packing Tape, Office Tape
SCOTCH® PERMANENT DOUBLE SIDED TAPE IS COATED WITH PHOTO-SAFE PERMANENT ADHESIVE ON BOTH SIDES. A NO-MESS ALTERNATIVE TO GLUE FOR LIGHT-DUTY ATTACHING AND MOUNTING TASKS. LARGER QUANTITY QUOTES AVAILABLE. PLEASE CALL 1-888-978-7759.
Additional information
| Weight | 0.1630 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.21 × 8.76 × 5.83 in |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | Y |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Fob Origin | NJ |
| Color | Transparent |
| UNSPSC | 60120000 |
| UPC | 051131968981 |
| MPN | 6652PK |
| Brand | 3m |
Be the first to review “Scotch® Double Sided Tape 665-2PK 1/2″” x 900″” 1″” Core 2 Rolls/Pack” Cancel reply






Reviews
There are no reviews yet.