SB67138 DECT 6.0 Phone/Answering System, 4 Line, 1 Corded/1 Cordless Handset
Login to View Prices
39 in stock
SKU:
ATTSB67138
Categories: Technology, Telephones & Telephone Accessories
Four-line SynJ® system base is expandable up to ten handsets or desksets. Includes a separate mailbox and auto-attendant voicemail on each line. The large backlit display on the base and each handset is easy to read. Features three-way calling, speed dial, redial, mute, hold, selectable ring tones and remote access.Package Includes: Line Cord; (2) AC Adapters; (2) Battery Packs; User Documentation
Additional information
| Weight | 5.9480 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.00 × 18.00 × 9.50 in |
| Ship Class Code | H |
| Frequency | 1.9 GHz |
| Conferencing | 3-Way |
| Display Size | 4-Line |
| Display Type | LCD |
| Package Includes | User Documentation |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Additional Handsets Include | 1 |
| Recording Time | 180 min |
| Optional Additional Handset | AT&T® SB67108, SB67148 |
| Model Name/Number | SB67138 |
| Multi-Handset Capability | Up to 10 |
| Color(s) | Silver/Black |
| Lines | 4 |
| Speed Dial Memories | 10 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Intercom | Yes |
| Caller ID Locations | Caller Location Displayed |
| Caller ID Features | Name/Number Display |
| Global Product Type | Cordless Telephones |
| Answering System | Digital |
| Speakerphone | Handset |
| Volume Control | Handset |
| Telephone Type | Cordless |
| Caller ID/Type | Handset |
| UPC | 650530022753 |
| MPN | SB67138 |
| Brand | AT&T® |
Be the first to review “SB67138 DECT 6.0 Phone/Answering System, 4 Line, 1 Corded/1 Cordless Handset” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.