SanDisk Ultra Dual Drive Go USB Type-C 128GB
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
IMS7HF043
Categories: Flash Drives, Storage Drives
Full Life, Not Full Storage
Looking for storage that works across your USB Type-C™ and Type-A devices? The SanDisk Ultra® Dual Drive Go lets you easily move files between your USB Type-C smartphone, tablets and Macs and USB Type-A computers.2 Now you can take even more photos and access them across all your devices.
Additional information
| Dimensions | 0.50 × 0.30 in |
|---|---|
| Length | 1.8" |
| Maximum Read Speed | 150 MB/s |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Product Line | Ultra Dual Drive Go |
| Features | Auto Backup |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Host Interface | USB 3.1 (Gen 1) Type C,USB 3.1 (Gen 1) Type A |
| Product Type | Flash Drive |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Manufacturer Website Addres | |
| UPC | 0 |
| MPN | SDDDC3-128G-A46 |
| Brand | SanDisk |
Be the first to review “SanDisk Ultra Dual Drive Go USB Type-C 128GB” Cancel reply





















Reviews
There are no reviews yet.