Back Up, Transfer, And Secure Data
The Cruzer Glide USB Flash Drive offers an easy and secure way to share, move, and back up your most important files. Featuring a compact design with a retractable USB connector, this flash drive is ideal for data users who need easy, portable access to their media and personal files.
- 64 GB storage capacity allows you to store music, films and a variety of other personal and professional files
- Experience fast data transfer rate with USB 2.0
Additional information
| Dimensions | 0.30 × 2.30 in |
|---|---|
| Length | 0.9" |
| Product Line | Cruzer Glide |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Features | Retractable |
| Product Type | Flash Drive |
| Host Interface | USB 2.0 |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Manufacturer Website Addres | |
| UPC | 0 |
| MPN | SDCZ60-064G-A46 |
| Brand | SanDisk |














Reviews
There are no reviews yet.