San Jamar Ultrafold Towel Dispenser

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
San Jamar UltraFold Towel Dispenser – C Fold, Multifold Dispenser – 240 x Sheet C Fold, 400 x Sheet Multifold – 11.5″ Height x 11.5″ Width x 6″ Depth – Pearl Black – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
| Product Color | Pearl Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Multifold |
| Height | 11.5" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Capacity | 400 x Sheet Multifold |
| Brand Name | San Jamar |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | UltraFold Towel Dispenser |
| Product Line | Ultrafold |
| Manufacturer Part Number | T1750TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>UltraFold Towel Dispenser offers a touchless, smooth, one-at-a-time towel dispensing of C-fold and multifold towels. Low profile makes it ideal for small places and eliminates overstuffing of towels. Dispenser holds 240 C-fold towels or 400 multifold towels.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |







