San Jamar Twin 9″ JBT Bath Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 2 x Roll – 12″ Height x 19″ Width x 5.3″ Depth – Plastic – Pearl Black – Slim, Impact Resistant, Compact – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | Pearl Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 19" |
| Depth | 5.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Compact |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Twin 9" JBT Bath Tissue Dispenser |
| Product Line | Oceans |
| Manufacturer Part Number | R4090TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Versatile, jumbo bath tissue dispenser features a high-capacity design that holds two, 9" jumbo bath tissue rolls. Slim and compact size makes it a perfect fit in any washroom. The Infinity System provides continuous availability of tissue and prevents access to the spare roll until it is completely empty to eliminate stub-roll waste.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











