San Jamar Jumbo Bath Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 2 x Roll – 12″ Height x 19″ Width x 5.3″ Depth – Plastic – Pearl Black – Impact Resistant, Break Resistant, Compact, Lockable, Wall Mountable – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Roll Diameter Supported | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Pearl Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 19" |
| Depth | 5.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Wall Mountable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Model | R4000 |
| Product Name | Jumbo Bath Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | R4000TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo bath tissue dispenser holds two 9" (230mm) rolls of jumbo tissue rolls with a minimum core of 3-1/4" (83mm). Slim, compact size makes it a perfect fit in any washroom. The slider, a movable door, prevents access to the spare roll until the first roll is completely empty. No need for maintenance or resetting between rolls. Universal dispenser dispenses any brand or quality of 9" jumbo bath tissue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 3.55 lb |
San Jamar Jumbo Bath Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 2 x Roll – 12″ Height x 19″ Width x 5.3″ Depth – Plastic – Pearl Black – Impact Resistant, Break Resistant, Compact, Lockable, Wall Mountable – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Roll Diameter Supported | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Pearl Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 19" |
| Depth | 5.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Wall Mountable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Model | R4000 |
| Product Name | Jumbo Bath Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | R4000TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo bath tissue dispenser holds two 9" (230mm) rolls of jumbo tissue rolls with a minimum core of 3-1/4" (83mm). Slim, compact size makes it a perfect fit in any washroom. The slider, a movable door, prevents access to the spare roll until the first roll is completely empty. No need for maintenance or resetting between rolls. Universal dispenser dispenses any brand or quality of 9" jumbo bath tissue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 3.55 lb |
San Jamar Jumbo Bath Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 2 x Roll – 12″ Height x 19″ Width x 5.3″ Depth – Plastic – Pearl Black – Impact Resistant, Break Resistant, Compact, Lockable, Wall Mountable – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Roll Diameter Supported | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Pearl Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 19" |
| Depth | 5.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Wall Mountable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Model | R4000 |
| Product Name | Jumbo Bath Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | R4000TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo bath tissue dispenser holds two 9" (230mm) rolls of jumbo tissue rolls with a minimum core of 3-1/4" (83mm). Slim, compact size makes it a perfect fit in any washroom. The slider, a movable door, prevents access to the spare roll until the first roll is completely empty. No need for maintenance or resetting between rolls. Universal dispenser dispenses any brand or quality of 9" jumbo bath tissue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 3.55 lb |









