Safco Onyx Mesh Telephone Stand – 7″ Height x 11.8″ Width x 9.3″ Depth – Desktop – Adjustable – Black – Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | Desktop Phone Organizer |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Width | 11.8" |
| Depth | 9.3" |
| Brand Name | Safco |
| Features | Adjustable |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Name | Onyx Mesh Telephone Stand |
| Product Line | Onyx |
| Application/Usage | Stationery |
| Manufacturer Part Number | 2160BL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Telephone stand features a storage drawer with an adjustable, removable divider. Easily keep notepads, pens, pencils and other supplies close at hand to handle every phone call that comes in. Stand is made of steel mesh and weighs 1 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 1 lb |





