Safco Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display – 9 Compartment(s) – Compartment Size 7″ x 2″ x 9.12″ – 23.5″ Height x 28″ Width x 3″ Depth – Break Resistant – Clear – Polycarbonate, Polyethylene – 1 Each
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | Display Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Compartment Height | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Compartment Width | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Compartment Depth | 9.12" |
| Total Number Of Compartments | 9 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 23.5" |
| Width | 28" |
| Depth | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Safco |
| Features | Break Resistant |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Name | Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Product Line | Clear2c |
| Application/Usage | Magazine |
| Manufacturer Part Number | 5666cl |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Magazine and pamphlet display features nine compartments with three for magazines and six for pamphlets. Each deep pocket holds up to a 2" thickness of printed material. Pockets are made of sturdy, break-resistant polycarbonate plastic pockets with crystal-clear plastic PETG backing. Cutout feature makes cleaning easy. 8 lb. display is predrilled holes, screws, and anchors for mounting. Display includes mounting hardware. Greenguard certified.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Clear2c Magazine/Pamphlet Display</li><li>Mounting Hardware</li></ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
Safco Nine Compartment Magazinepamphlet Display

Login to View Prices
Safco Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display – 9 Compartment(s) – Compartment Size 7″ x 2″ x 9.12″ – 23.5″ Height x 28″ Width x 3″ Depth – Break Resistant – Clear – Polycarbonate, Polyethylene – 1 Each
Safco Nine Compartment Magazinepamphlet Display

Login to View Prices
Safco Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display – 9 Compartment(s) – Compartment Size 7″ x 2″ x 9.12″ – 23.5″ Height x 28″ Width x 3″ Depth – Break Resistant – Clear – Polycarbonate, Polyethylene – 1 Each
Safco Nine Compartment Magazinepamphlet Display

Login to View Prices
Safco Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display – 9 Compartment(s) – Compartment Size 7″ x 2″ x 9.12″ – 23.5″ Height x 28″ Width x 3″ Depth – Break Resistant – Clear – Polycarbonate, Polyethylene – 1 Each
Safco Nine Compartment Magazinepamphlet Display

Login to View Prices
Safco Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display – 9 Compartment(s) – Compartment Size 7″ x 2″ x 9.12″ – 23.5″ Height x 28″ Width x 3″ Depth – Break Resistant – Clear – Polycarbonate, Polyethylene – 1 Each
Safco Nine Compartment Magazinepamphlet Display

Login to View Prices
Safco Nine Compartment Magazine/Pamphlet Display – 9 Compartment(s) – Compartment Size 7″ x 2″ x 9.12″ – 23.5″ Height x 28″ Width x 3″ Depth – Break Resistant – Clear – Polycarbonate, Polyethylene – 1 Each



