Safco Mirella End Table – 20″ x 20″25″ , 1.6″ Table Top – 3 Shelve(s) – Material: Laminate, Medium Density Fiberboard (MDF) – Finish: Sand Dune, Powder Coated
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | End Table |
| Total Number Of Shelves | 3 |
| Product Material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Leg Material | Metal |
| Product Color/Finish | Powder Coated |
| Hardware Color/Finish | Black |
| Style | Contemporary |
| Assembly Required | Yes |
| Frame Material | Steel |
| Brand Name | Safco |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Model | MRETSDD |
| Product Name | Mirella End Table |
| Dimensions | 1.6" Thickness – Table Top |
| Product Line | Mirella |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | MRETSDD |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mirella End Table features a contemporary design with slanted metal legs for a one-of-a-kind look. Sand Dune laminate finish on medium-density fiberboard and black powder-coated, steel frame create a residential feel for the office. Three shelves display or store books and other odds and ends that need to be kept handy. Use separately or as part of a matched Mirella Desking set. End table also coordinates with Mirella Conference and Reception designs for a cohesive, professional look. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Mirella End Table</li> <li>3 x Shelves</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 34.80 lb |
Safco Mirella End Table – 20″ x 20″25″ , 1.6″ Table Top – 3 Shelve(s) – Material: Laminate, Medium Density Fiberboard (MDF) – Finish: Stone Gray, Powder Coated
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | End Table |
| Total Number Of Shelves | 3 |
| Product Material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Leg Material | Metal |
| Product Color/Finish | Powder Coated |
| Hardware Color/Finish | Silver |
| Style | Contemporary |
| Assembly Required | Yes |
| Frame Material | Steel |
| Brand Name | Safco |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Model | MRETSGY |
| Product Name | Mirella End Table |
| Dimensions | 1.6" Thickness – Table Top |
| Product Line | Mirella |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | MRETSGY |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mirella End Table features a contemporary design with slanted metal legs for a one-of-a-kind look. Stone Gray laminate finish on medium-density fiberboard and brushed silver, steel frame create a residential feel for the office. Three shelves display or store books and other odds and ends that need to be kept handy. Use separately or as part of a matched Mirella Desking set. End table also coordinates with Mirella Conference and Reception designs for a cohesive, professional look. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Mirella End Table</li> <li>3 x Shelves</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 34.80 lb |
Safco Mirella End Table – 20″ x 20″25″ , 1.6″ Table Top – 3 Shelve(s) – Material: Laminate, Medium Density Fiberboard (MDF) – Finish: Southern Tobacco, Powder Coated
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | End Table |
| Total Number Of Shelves | 3 |
| Product Material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Leg Material | Metal |
| Product Color/Finish | Powder Coated |
| Hardware Color/Finish | Black |
| Style | Contemporary |
| Assembly Required | Yes |
| Frame Material | Steel |
| Brand Name | Safco |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Model | MRETSTO |
| Product Name | Mirella End Table |
| Dimensions | 1.6" Thickness – Table Top |
| Product Line | Mirella |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | MRETSTO |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mirella End Table features a contemporary design with slanted metal legs for a one-of-a-kind look. Southern Tobacco laminate finish on medium-density fiberboard and black powder-coated, steel frame create a residential feel for the office. Three shelves display or store books and other odds and ends that need to be kept handy. Use separately or as part of a matched Mirella Desking set. End table also coordinates with Mirella Conference and Reception designs for a cohesive, professional look. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Mirella End Table</li> <li>3 x Shelves</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 34.80 lb |
Safco Mirella End Table – 20″ x 20″25″ , 1.6″ Table Top – 3 Shelve(s) – Material: Laminate, Medium Density Fiberboard (MDF) – Finish: White Ash, Powder Coated
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | End Table |
| Total Number Of Shelves | 3 |
| Product Material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Leg Material | Metal |
| Product Color/Finish | Powder Coated |
| Hardware Color/Finish | Silver |
| Style | Contemporary |
| Assembly Required | Yes |
| Frame Material | Steel |
| Brand Name | Safco |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Model | MRETWAH |
| Product Name | Mirella End Table |
| Dimensions | 1.6" Thickness – Table Top |
| Product Line | Mirella |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | MRETWAH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mirella End Table features a contemporary design with slanted metal legs for a one-of-a-kind look. White Ash laminate finish on medium-density fiberboard and brushed silver, steel frame creates a residential feel for the office. Three shelves display or store books and other odds and ends that need to be kept handy. Use separately or as part of a matched Mirella Desking set. End table also coordinates with Mirella Conference and Reception designs for a cohesive. professional look. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Mirella End Table</li> <li>3 x Shelves</li> </ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 34.80 lb |

















