S.U.D.S Bucket with Lid, 7.5 x 7.5 x 8, Red/White, 6/Carton
Login to View Prices
By creating a bucket of saturated wipes, you can go on with confidence knowing proper sanitizing requirements are being met. Simply add your own cleaning or sanitizing solution to the roll of towels in the dispenser bucket to keep your work area clean and hygienic.
Additional information
| Weight | 3.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.25 × 8.25 × 8.25 in |
| For Use With | Chicopee® 0720 |
| For Roll Size | 6" x 6.5" |
| Dispenser Capacity (text) | One 6" x 6.5" Roll |
| Depth | 7.5" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Wet Wipe Towel Dispensers |
| Towels Dispensers Type | Roll Towel Bucket Dispenser |
| Ship Class Code | C |
| Height | 8" |
| Color(s) | White/Red |
| Width | 7.5" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 10073513072700 |
| MPN | 0727 |
| Brand | Chicopee® |









Reviews
There are no reviews yet.