Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid – Round – Polystyrene – 4 / Carton – Beige
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Polystyrene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 16.1" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Hygienic |
| Compatibility | <p>Rubbermaid Commercial Untouchable Round Container</p> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Swing Top Lid |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Garbage Can |
| Manufacturer Part Number | 267200BGCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round swing top offers a hygienic solution for hands-free, waste disposal design. Swing lid provides easy access for refuse disposal and then quickly returns to hide refuse from public view. Top also controls waste, odors and smoking debris. Lid is designed for use with Rubbermaid Untouchable Round Containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid – Round – Polystyrene – 4 / Carton – Beige
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Polystyrene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 16.1" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Hygienic |
| Compatibility | <p>Rubbermaid Commercial Untouchable Round Container</p> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Swing Top Lid |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Garbage Can |
| Manufacturer Part Number | 267200BGCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round swing top offers a hygienic solution for hands-free, waste disposal design. Swing lid provides easy access for refuse disposal and then quickly returns to hide refuse from public view. Top also controls waste, odors and smoking debris. Lid is designed for use with Rubbermaid Untouchable Round Containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid – Round – Polystyrene – 4 / Carton – Beige
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Polystyrene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 16.1" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Hygienic |
| Compatibility | <p>Rubbermaid Commercial Untouchable Round Container</p> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Swing Top Lid |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Garbage Can |
| Manufacturer Part Number | 267200BGCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round swing top offers a hygienic solution for hands-free, waste disposal design. Swing lid provides easy access for refuse disposal and then quickly returns to hide refuse from public view. Top also controls waste, odors and smoking debris. Lid is designed for use with Rubbermaid Untouchable Round Containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid – Round – Polystyrene – 1 Each – Beige
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Polystyrene |
| Diameter | 16.1" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Hygienic |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Untouchable Round Containers:</b><br /> <ul> <li>2947</li> <li>3546</li> </ul> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Swing Top Lid |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | 267200BG |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round swing top offers a hygienic solution for hands-free, waste disposal design. Swing lid provides easy access for refuse disposal and then quickly returns to hide refuse from public view. Top also controls waste, odors and smoking debris. Lid is designed for use with Rubbermaid Untouchable Round Containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Swing Top Lid – Round – Polystyrene – 4 / Carton – Beige
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Polystyrene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 16.1" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Hygienic |
| Compatibility | <p>Rubbermaid Commercial Untouchable Round Container</p> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Swing Top Lid |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Garbage Can |
| Manufacturer Part Number | 267200BGCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Round swing top offers a hygienic solution for hands-free, waste disposal design. Swing lid provides easy access for refuse disposal and then quickly returns to hide refuse from public view. Top also controls waste, odors and smoking debris. Lid is designed for use with Rubbermaid Untouchable Round Containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |













