Rubbermaid Commercial Tuscan Smoking Receptacle – Square – Rust Resistant, Durable – 38.4″ Height x 13″ Width – Plastic, Stainless Steel – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Smokers Station |
| Product Color | Black |
| Product Material | Stainless Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Square |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 38.4" |
| Width | 13" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Durable |
| Length | 13" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Tuscan Smoking Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 9W3000BK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Smoking receptacle is made of smooth injection-molded plastic that is rust-resistant. Durable metal ash containment includes a galvanized and powder-coated canister that is easy to clean and requires no special tools. Upscale esthetic blends with many architectural styles. Stainless steel snuff plate encourages smokers to snuff on metal and minimizes smoldering.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |








