Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers
Login to View Prices
Geographics Classic Letter Recycled Presentation Cover – 8 1/2″ x 11″ – Card Stock, Linen – Navy Blue – 25 / Box GEO49519 Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers Geographics Classic Letter Recycled Presentation Cover – 8 1/2″ x 11″…
Geographics Classic Letter Recycled Presentation Cover – 8 1/2″ x 11″ – Card Stock, Linen – Navy Blue – 25 / Box
Additional information
| Weight | 31.7500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.60 × 22.00 × 11.00 in |
| Attribute20Name | 25 / Box |
| Attribute2Name | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer Website Addres | Attribute18Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Assembly Required | Attribute8Value |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Attribute12Name | Geographics |
| Attribute3Name | Letter |
| Attribute16Name | Classic |
| Marketing Information | <p>Classic Linen Certificate Covers are gold foil-stamped on high-quality cardstock. They are made from premium, 80 lb. linen for long-lasting certificate protection. Slip the full-size (8-1/2" x 11") certificate into the die-cut slots to create an award. Regal, gold design creates that official look.</p> |
| Attribute17Name | 49519 |
| Attribute15Name | Classic Linen Certificate Covers |
| Attribute14Name | Geographics, LLC |
| Attribute13Name | Die-cut |
| Attribute11Name | Navy Blue |
| Attribute1Name | Presentation Cover |
| Post-consumer-waste% | Attribute7Value |
| Recycled | Yes |
| Width | Attribute10Value |
| Height | Attribute9Value |
| Country of Origin | China |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1956185CT |
| Brand | Geographics, LLC |















Reviews
There are no reviews yet.