Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers
Login to View Prices
16 in stock
Seco Locking Poster Case – 40″ x 60″ Frame Size – Rectangle – Portrait, Landscape – Anodized – Weather Proof, Shatter Proof, Lockable, Rust Proof, Water Proof – 1 Each – Aluminum, Plastic, Polycarbonate – Silver
Additional information
| Weight | 31.7500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.60 × 22.00 × 11.00 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer Website Addres | Attribute18Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Recycled | Attribute9Value |
| Attribute2Name | Silver |
| Attribute3Name | Polycarbonate |
| Shape | Rectangle |
| Assembly Required | Attribute10Value |
| Marketing Information | <p>Locking Poster Case offers the perfect solution to securely displaying your posters indoors or outdoors. Secure display case is made of aluminum with an anodized finish for a professional look. Rustproof and waterproof aluminum frame protects the contents from the weather. It is lockable and comes with two keys. Window is made from a high-quality, shatterproof, polycarbonate material. Display in either portrait or landscape. Poster clips inside the case secures your image in place. Use the Locking Poster Case to post notices, menus, workplace/school posters and artwork.</p> |
| Attribute16Name | Anodized |
| Attribute14Name | Locking Poster Case |
| Attribute15Name | Artwork |
| Package Contents | <ul> <li>Locking Poster Case</li> <li>2 x Keys</li> </ul> |
| Orientation | Attribute8Value |
| Frame Height | Attribute7Value |
| Attribute1Name | Poster Frame |
| Attribute13Name | Stewart Superior |
| Attribute12Name | Water Proof |
| Attribute11Name | Seco |
| Attribute17Name | LCASE4060 |
| Frame Width | 40" |
| Attribute20Name | 1 Each |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1956185CT |
| Brand | Stewart Superior |





















Reviews
There are no reviews yet.