Rotating 360 Telephone Cord Detangler, Clear/Black
Login to View Prices
704 in stock
SKU:
SOF21002
Categories: Batteries & Electrical Supplies, Technology
Rotates 360° to eliminate tangling. Gold-plated metal contacts prevent loss of sound quality. Installs easily on handset without tools.
Additional information
| Weight | 0.0220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.30 × 4.00 × 0.40 in |
| Ship Class Code | H |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear/Black |
| Compliance Standards | UL Listed |
| Length | 1.63" |
| Width | 0.5" |
| Global Product Type | Phone Cord Detanglers |
| Cable Management Type | Detangler |
| Height | 0.63" |
| Color Family | Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 026281210020 |
| MPN | 21002 |
| Brand | Softalk® |
Be the first to review “Rotating 360 Telephone Cord Detangler, Clear/Black” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.