Roaring Spring Music Notebook – 32 Sheets – 64 Pages – Printed – Spiral Bound – Both Side Ruling Surface – 32 lb Basis Weight – 119 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – Board Cover – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Music Notebook |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 64 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Material | Board |
| Cover Color | White |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 32 lb |
| Grammage | 119 g/m² |
| Number Of Sheets | 32 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Ruling Type | Stave |
| Cover Design | Music Note |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Unpunched |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Music Notebook |
| Package Type | Bulk |
| Manufacturer Part Number | 15009cs |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Document your musical musings with this Music Book. Each sheet features 12 staves for composing and practice. Smooth, white writing paper has an extra-heavy, 24 lb. basis weight. Each wire-bound notebook contains 32 sheets. Cover is made of a printed white board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance. |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
Roaring Spring Music Notebook – 32 Sheets – 64 Pages – Printed – Spiral Bound – Both Side Ruling Surface – 32 lb Basis Weight – 119 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – Board Cover – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Music Notebook |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 64 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Material | Board |
| Cover Color | White |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 32 lb |
| Grammage | 119 g/m² |
| Number Of Sheets | 32 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Ruling Type | Stave |
| Cover Design | Music Note |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Unpunched |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Music Notebook |
| Package Type | Bulk |
| Manufacturer Part Number | 15009cs |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Document your musical musings with this Music Book. Each sheet features 12 staves for composing and practice. Smooth, white writing paper has an extra-heavy, 24 lb. basis weight. Each wire-bound notebook contains 32 sheets. Cover is made of a printed white board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance. |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
Roaring Spring Music Notebook

Login to View Prices
Roaring Spring Music Notebook – 32 Sheets – 64 Pages – Printed – Spiral Bound – Both Side Ruling Surface – 32 lb Basis Weight – 119 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 64 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Color | White |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 32 lb |
| Grammage | 119 g/m² |
| Number Of Sheets | 32 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Ruling Type | Stave |
| Cover Design | Music Note |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Heavyweight |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Music Notebook |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Part Number | 15009 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Document your musical musings with this Music Book. Each sheet features 12 staves for composing and practice. Smooth, white writing paper has an extra-heavy, 24 lb. basis weight. Each wire-bound notebook contains 32 sheets. Cover is made of a printed white board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.</p> |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |












