Roaring Spring Little Green Memo Book 3″x5″ – 60 Sheet(s) – 15 lb – Sewn/Tape Bound – 3″ x 5″ Sheet Size – White Sheet(s) – Green Print Color – Mist Gray Cover – Recycled – 48 / Carton
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Memo Form Book |
| Sheet Size | 3" Width x 5" Length |
| Product Condition | New |
| Cover Material | Chipboard |
| Cover Color | Mist Gray |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 60 |
| Country Of Origin | India |
| Binding Type | Sewn/Tape Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Length | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Little Green Memo Book 3"x5" |
| Package Type | Retail |
| Print Color | Green |
| Product Line | Environotes |
| Manufacturer Part Number | 77355 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Notebook is perfectly sized to let you keep it with you at all times. Center-sewn, tapebound design offers extra durability. Narrow ruling lets you take more notes in a compact way.</p> |
| Packaged Quantity | 48 / Carton |












