Richtech Triangular Stand for Temperature Screening System Freestanding Floor Pedestal – Box 1 of 2
Login to View Prices
Richtech Triangular Stand for Temperature Screening System Freestanding Floor Pedestal – Box 1 of 2 – 12.6″ Width x 11.8″ Depth x 3.5″ Height – Steel – Gray
Additional information
| Brand | Richtech Creative Displays |
|---|---|
| Product Type | Pedestal |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Triangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 3.5" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 11.8" |
| Brand Name | Richtech |
| Compatibility | Compatible with both the AATSS V2 and V2 Pro models |
| Manufacturer | Richtech Creative Displays |
| Product Name | Triangular Stand for Temperature Screening System Freestanding Floor Pedestal |
| Manufacturer Part Number | AATSSFS1 |
| Marketing Information | <p>Triangular stand is the top part of the Richtech Freestanding Floor Pedestal that offers convenient stability for your Richtech Automated AI Temperature Screen System. This system provides an all-in-one temperature-screen solution. Instead of setting it up on a countertop, you can set up your temperature screen near a door or elevators with this convenient freestanding display unit. The steel display pedestal is sold in two boxes so you must order both this triangular stand measuring 5.9" wide x 5.9" deep x 45.3" high and RCDAATSSFS2, a black triangular base measuring 12.6" wide x 11.8" deep x 3.5" high. Floor pedestal is compatible with both the AATSS V2 and V2 Pro models.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Richtech Triangular Stand for Temperature Screening System Freestanding Floor Pedestal – Box 1 of 2
Login to View Prices
Richtech Triangular Stand for Temperature Screening System Freestanding Floor Pedestal – Box 1 of 2 – 12.6″ Width x 11.8″ Depth x 3.5″ Height – Steel – Gray
Additional information
| Brand | Richtech Creative Displays |
|---|---|
| Product Type | Pedestal |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Triangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 3.5" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 11.8" |
| Brand Name | Richtech |
| Compatibility | Compatible with both the AATSS V2 and V2 Pro models |
| Manufacturer | Richtech Creative Displays |
| Product Name | Triangular Stand for Temperature Screening System Freestanding Floor Pedestal |
| Manufacturer Part Number | AATSSFS1 |
| Marketing Information | <p>Triangular stand is the top part of the Richtech Freestanding Floor Pedestal that offers convenient stability for your Richtech Automated AI Temperature Screen System. This system provides an all-in-one temperature-screen solution. Instead of setting it up on a countertop, you can set up your temperature screen near a door or elevators with this convenient freestanding display unit. The steel display pedestal is sold in two boxes so you must order both this triangular stand measuring 5.9" wide x 5.9" deep x 45.3" high and RCDAATSSFS2, a black triangular base measuring 12.6" wide x 11.8" deep x 3.5" high. Floor pedestal is compatible with both the AATSS V2 and V2 Pro models.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









