Replacement Heads for Ergo Toilet-Bowl-Brush System, Red, 2/Pack, 5 Packs/Carton
Login to View Prices
Attaches quickly to handle included in the Ergo Toilet bowl brush (sold separately). Unique brush head shape for easier access to hard-to-reach areas, cleans more effectively in less time. Reusable and replaceable nylon heads will not harbor harmful bacteria. Color-coded red for restrooms.
Additional information
| Weight | 2.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.50 × 8.50 × 5.00 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Red |
| Diameter | 3.5" |
| Handle Material(s) | Plastic |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Toilet Wands/Brush Heads |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 761475619004 |
| MPN | BBRHR |
| Brand | Unger® |










Reviews
There are no reviews yet.