Removable Adhesive Refill, 0.33″ x 39.33 ft, Dries White, 3/Pack
Login to View Prices
Tombow Mono Removable Adhesive Applicator Refill – 13.11 yd Length x 0.33″ Width – 3 / Pack – Clear
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 5.25 × 1.00 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer | Attribute10Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Features | Attribute9Value |
| Brand Name | Attribute8Value |
| Attribute3Name | Thailand |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Tape Width | 0.33" |
| Attribute11Name | Mono Removable Adhesive Applicator Refill |
| Attribute12Name | MONO |
| Attribute14Name | 62209 |
| Attribute15Name | |
| Attribute16Name | <p>Removable adhesive refill is designed for use with Tombow Mono Adhesive Applicator (sold separately). It is safe to use on paper, photos, photos, cardstock and more. Snap-in refill cartridge makes it easy to install. Because the adhesive is acid-free and Photographic Activity Test (PAT) approved, it can be used with memory albums and other archival materials.</p> |
| Attribute13Name | Paper |
| Attribute1Name | Adhesive Tape Refill |
| Attribute17Name | 3 / Pack |
| Attribute2Name | Clear |
| Certifications & Standards | Attribute7Value |
| Tape Length | Attribute18Value |
| UPC | 085014622097 |
| MPN | 62209 |
| Brand | Tombow |










Reviews
There are no reviews yet.