Remanufactured Yellow Toner, Replacement for 653A (CF322A), 16,500 Page-Yield
Login to View Prices
125 in stock
SKU:
IVRF322A
Categories: Printing Supplies, Technology
Innovera® remanufactured laser toner cartridges offer the same quality, performance, and page yield as national brands at significant savings. Their unique remanufacturing process and high-quality components make these laser cartridges an excellent alternative to single-use national brand cartridges. All Innovera® print cartridges go through rigorous pre- and post-testing and are backed by a 100% performance satisfaction guarantee.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.50 × 9.44 × 5.63 in |
| Replacement For | CF322A |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Page-Yield | 16,500 |
| Color(s) | Yellow |
| Supply Type | Toner |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| For Use With | LaserJet Enterprise 600 Flow MFP M680Z |
| Total Recycled Content Perc | 86% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 86% |
| Market Indicator (Cartridge | 653A |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 686024532200 |
| MPN | IVRF322A |
| Brand | Innovera® |
Be the first to review “Remanufactured Yellow Toner, Replacement for 653A (CF322A), 16,500 Page-Yield” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.