Remanufactured Light Cyan Ink, Replacement for 771 (CE042A, B6Y20A), 775 mL
Login to View Prices
3 in stock
SKU:
CTGWH771LC
Categories: Printing Supplies, Technology
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.24 × 4.59 × 2.17 in |
| Replacement For | CE042A, B6Y20A |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Liquid Volume | 775 mL |
| Color(s) | Light Cyan |
| Supply Type | Ink |
| Device Types | Wide Format Inkjet Printer |
| Global Product Type | Ink/Ink Cartridges |
| For Use With | HP DesignJet Z6200, Z6200ps, Z6600, Z6600ps, Z6800, Z6800ps |
| Market Indicator (Cartridge | 771 |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 801509400304 |
| MPN | CIGWH771LC |
| Brand | Clover Imaging Group |
Be the first to review “Remanufactured Light Cyan Ink, Replacement for 771 (CE042A, B6Y20A), 775 mL” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.