Remanufactured Cyan Ink, Replacement for 711 (CZ130A), 29 mL
Login to View Prices
32 in stock
SKU:
CTGWH711C
Categories: Printing Supplies, Technology
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.50 × 1.25 × 4.50 in |
| For Use With | HP DesignJet T100, T120, T125, T130, T520, T525, T530 |
| Market Indicator (Cartridge | 711 |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Cyan |
| Supply Type | Ink |
| Device Types | Wide Format Inkjet Printer |
| Global Product Type | Ink/Ink Cartridges |
| Replacement For | CZ130A |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Liquid Volume | 29 mL |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 801509406238 |
| MPN | CIGWH711C |
| Brand | Clover Imaging Group |
Be the first to review “Remanufactured Cyan Ink, Replacement for 711 (CZ130A), 29 mL” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.