Remanufactured Black Toner, Replacement for 48A (CF248A) 10,000 Page-Yield
Login to View Prices
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.
Additional information
| Weight | 2.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 6.38 × 4.13 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Page-Yield | 10,000 |
| For Use With | HP LaserJet Pro M15W, M28W |
| Market Indicator (Cartridge | 48A |
| Replacement For | CF248A |
| Ship Class Code | G |
| Supply Type | Toner |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| Total Recycled Content Perc | 86% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 86% |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 686024004233 |
| MPN | IVRCF248A |
| Brand | Innovera® |















Reviews
There are no reviews yet.