Remanufactured Black Toner, Replacement for 15A (C7115A), 2,500 Page-Yield
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
IVR83015
Categories: Printing Supplies, Technology
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance-guaranteed.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.0400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 6.00 × 4.00 in |
| Ship Class Code | V |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Supply Type | Toner |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| For Use With | HP LaserJet 1000, 1200, 1200N, 1200SE, 1220, 1220SE, 3300, 3300MFP, 3310MFP, 3320MFP, 3320NMFP, 3330MFP, 3380AIO |
| Replacement For | C7115A |
| Market Indicator (Cartridge | 15A |
| Total Recycled Content Perc | 86% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 86% |
| Page-Yield | 2,500 |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 686024830153 |
| MPN | IVR83015 |
| Brand | Innovera® |
Be the first to review “Remanufactured Black Toner, Replacement for 15A (C7115A), 2,500 Page-Yield” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.