Remanufactured Black Toner, Replacement for 126A (CE310A), 1,200 Page-Yield
Login to View Prices
Innovera® remanufactured laser toner cartridges offer the same quality, performance, and page yield as national brands at significant savings. Their unique remanufacturing process and high-quality components make these laser cartridges an excellent alternative to single-use national brand cartridges. All Innovera® print cartridges go through rigorous pre- and post-testing and are backed by a 100% performance satisfaction guarantee.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.6500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 6.38 × 4.13 in |
| Page-Yield | 1,200 |
| Ship Class Code | V |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Device Types | Multifunction Laser Printer |
| Supply Type | Toner |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Replacement For | CE310A |
| For Use With | LaserJet Pro 200 Color MFP M275NW |
| Market Indicator (Cartridge | 126A |
| Total Recycled Content Perc | 86% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 86% |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 686024127734 |
| MPN | IVRE310A |
| Brand | Innovera® |
















Reviews
There are no reviews yet.