Reliance Mediumweight Cutlery, Soup Spoon, Plastic, White, 1,000/Carton
Login to View Prices
6 in stock
SKU:
SCCRSWS
Categories: Cutlery, Food Service
Elegant disposable cutlery may easily be used for special gatherings, casual dining or takeout/delivery. Optimized strength-to-weight ratio helps provide superior performance. Pieces feature an ergonomic grip.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 8.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.13 × 8.06 × 8.06 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | PS – Polystyrene |
| Global Product Type | Disposable Soup Spoons |
| Utensils Type | Soup Spoon |
| Grade | Mediumweight |
| Material Type | Plastic |
| Length | 5.5" |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 041165192063 |
| MPN | RSWS-0007 |
| Brand | SOLO® |
Be the first to review “Reliance Mediumweight Cutlery, Soup Spoon, Plastic, White, 1,000/Carton” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.