Regeneration Recycled Plastic Letter Tray, 6 Sections, Letter Size Files, 9.13″ x 15.25″ x 2.75″, Black
Login to View Prices
Self-stacking style in sturdy plastic helps contain desktop clutter.
Additional information
| Weight | 3.2500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.56 × 10.50 × 4.56 in |
| Green Information | Plastic contains 70% total recycled content. |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Width | 9.13" |
| Global Product Type | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Load Orientation | Front |
| For File Size | Letter |
| Color(s) | Black |
| Depth | 15.25" |
| Color Family | Black |
| Number of Compartments | 6 |
| Material(s) | Plastic |
| Height | 2.75" |
| UPC | 030402860285 |
| MPN | 86028 |
| Brand | Rubbermaid® |












Reviews
There are no reviews yet.