Reflections Heavyweight Plastic Utensils, Knife, Silver, 40/Pack
Login to View Prices
Get the convenience of disposable cutlery without sacrificing the look of real silverware. The heavyweight plastic of these utensils looks like real silverware, making them great for parties and other functions.
Additional information
| Weight | 0.6240 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.00 × 1.00 × 7.88 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Silver |
| Length | 7.5" |
| Material Type | Plastic |
| Global Product Type | Disposable Knives |
| Utensils Type | Knife |
| Grade | Heavyweight |
| Material(s) | Polystyrene |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 074506545600 |
| MPN | REF320KN |
| Brand | WNA |











Reviews
There are no reviews yet.